Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 18.12.2012

Przekazanie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego w Opolu

14 grudnia br. wiceminister Stanisław Rakoczy, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych wziął udział oficjalnym przekazaniu strażakom Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

W uroczystości oficjalnego przekazania pojazdu uczestniczył m.in. Opolski Komendant Wojewódzki PSP w Opolu nadbryg. Karol Stępień oraz przedstawiciele Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Opolu, z której nowy samochód ratowniczo-gaśniczy będzie wyjeżdżał do pożarów i wypadków drogowych na terenie Opola i powiatu opolskiego.

Przekazany pojazd jest typowym miejskim samochodem gaśniczym, który może wjechać tam, gdzie nie zmieszczą się jego większe odpowiedniki. Oprócz zbiornika wodnego o pojemności 2500 litrów,  w aucie zastosowano system piany sprężonej, który pozwala na ograniczenie strat spowodowanych zniszczeniami wywołanymi wodą zastosowaną do gaszenia pożaru. Zabudowany na pojeździe agregat proszkowy o pojemności 250 kg umożliwia również  gaszenie urządzeń pod napięciem np. stacji transformatorowych lub rozdzielni.

Koszt zakupu samochodu to 700 tyś. złotych, z czego 400 tysięcy złotych na zakup i wyposażenie nowego auta przeznaczył Urząd Miasta Opola, a pozostałą kwotę przekazał opolski oddział Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Mapa serwisu