Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 11.01.2013

Ponad 6 tys. zł za medal Interpolu od szefa MSW

Zakończyła się aukcja charytatywna pamiątkowego srebrnego medalu Interpolu, przekazanego przez szefa MSW Jacka Cichockiego na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Medal został zlicytowany za kwotę 6 tys. 100 zł.

Środki te zostaną przeznaczone przez WOŚP na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka oraz na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Przekazany na aukcję charytatywną pamiątkowy medal (Commemorative Medal) został ofiarowany ministrowi spraw wewnętrznych Jackowi Cichockiemu przez sekretarza generalnego Interpolu Ronalda K. Noble podczas wizyty w Polsce w czerwcu 2012 r.

Medal stanowi prawdziwą gratkę dla kolekcjonerów, gdyż pochodzi z limitowanej serii (2 tysiące sztuk na całym świecie) i ma numer 121. Medal został wykonany ze srebra i posiada certyfikat autentyczności.

XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach którego były zbierane pieniądze, odbył się w niedzielę (13 stycznia br.). Połowa pieniędzy zebranych podczas XXI Finału zostanie wykorzystana na wsparcie terapii noworodka i niemowlaka, natomiast druga połowa na wyposażenie w sprzęt szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

  • Źródło: www.wosp.org.pl

Mapa serwisu