Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 15.04.2013

Stanisław Rakoczy spotkał się z olimpijczykiem Zbigniewem Bródką

15 kwietnia br. Stanisław Rakoczy, podsekretarz stanu w MSW spotkał się ze strażakiem Zbigniewem Bródką, olimpijczykiem, pierwszym Polakiem, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim na 1500 metrów. Zbigniew Bródka służy w Komendzie Powiatowej PSP w Łowiczu.

- Chciałbym serdecznie pogratulować Panu, pierwszemu Polakowi, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim. Tym bardziej cieszy fakt, że służy Pan w szeregach Państwowej Straży Pożarnej, nadzorowanej przez MSW 

Od dzisiaj Zbigniew Bródka rozpoczyna kurs podoficerski – poinformował w trakcie spotkania komendant główny PSP.

Chciałbym serdecznie pogratulować Panu, pierwszemu Polakowi, który zdobył Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim. Tym bardziej cieszy fakt, że służy Pan w szeregach Państwowej Straży Pożarnej, nadzorowanej przez MSW -– podkreślił Stanisław Rakoczy, podsekretarz stanu w MSW, odpowiedzialny za straż pożarną. Jeszcze raz serdecznie Panu gratuluję i życzę dalszych sukcesów w karierze sportowej, podkreślił wiceminister Stanisław Rakoczy.

Na co dzień Zbigniew Bródka służy w szeregach Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu. W trakcie spotkania gen. bryg. Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny PSP poinformował, że od 15 kwietnia br. Zbigniew Bródka rozpoczyna kurs podoficerski.

Zbigniew Bródka odebrał gratulacje także od swoich przełożonych, biorących udział w spotkaniu w MSW: gen. bryg. Wiesława Leśniakiewicza, komendanta głównego PSP oraz nadbryg. Andrzeja Witkowskiego, komendanta wojewódzkiego PSP w Łodzi. W spotkaniu wziął udział również bryg. Jacek Szeligowski, szef Komendy Powiatowej PSP w Łowiczu.

Wcześniej, Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych przyznał Zbigniewowi Bródce nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł.
 

Mapa serwisu