Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 25.04.2013

Nowy komisariat policji w Skwierzynie

26 kwietnia br. Marcin Jabłoński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych wziął udział w otwarciu nowo wyremontowanej siedziby komisariatu policji w Skwierzynie, w wojewódzkie lubuskim. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1,4 mln zł.

Kompleksowy remont komisariatu policji w Skwierzynie poprawi zarówno warunki pracy policjantów, jak i obsługę mieszkańców. Dzięki przeprowadzonym pracom remontowym poprawi się funkcjonalność budynku komisariatu oraz jego otoczenia.

W oddanym do użytku komisariacie policji w Skwierzynie pracuje 28 policjantów oraz 2 pracowników cywilnych. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 1,4 mln zł. Prace związane z remontem komisariatu zostały sfinansowane z budżetu policji. 

Wymiana instalacji sanitarnej, kanalizacyjnej, elektrycznej, centralnego ogrzewania, wykonanie systemu wentylacji i klimatyzacji, nowa elewacja budynku, nowe podłogi, drzwi i okna to tylko niektóre z prac remontowych, które przeprowadzono w komisariacie policji w Skwierzynie. 

Prace remontowe oraz modernizacyjne prowadzono, w dwóch etapach, od 20 października 2010 r. do 15 kwietnia 2013 r. Pierwszy etap obejmował m.in. wykonanie dachu oraz odnowienie elewacji zewnętrznej. Natomiast w drugim etapie przebudowano i wyremontowano parter oraz dwa piętra i piwnicę komisariatu, zagospodarowano także teren przyległy do budynku.

W ramach prac remontowych wykonano także schody i pochylnię dla osób niepełnosprawnych. Przebudowano wewnętrzne podwórze oraz stworzono plac manewrowy. Ponadto prace modernizacyjne objęły budynek garażowy oraz budynek gospodarczy z kotłownią. 

Mapa serwisu