Obchody Dnia Strażaka - Aktualności - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 02.05.2013

Obchody Dnia Strażaka

W sobotę (4 maja br.) Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych, Stanisław Rakoczy, podsekretarz stanu w MSW oraz gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej wzięli udział w obchodach Dnia Strażaka w Warszawie. W ramach uroczystości na pl. Piłsudskiego w Warszawie odbyła się m.in. promocja oficerów Państwowej Straży Pożarnej.

Obchody Dnia Strażaka rozpoczęły się od złożenia kwiatów przez delegację absolwentów pod tablicą pamiątkową pułkownika poż. Krzysztofa Smolarkiewicza w Szkole Głównej Służby Pożarniczej.

Następnie o godz. 8 odbyła się msza święta w Bazylice Mniejszej pod wezwaniem św. Floriana na warszawskiej Pradze. Wzięli w niej udział m.in. absolwenci studiów dla strażaków w służbie kandydackiej oraz w służbie stałej.

Główne uroczystości w ramach obchodów Dnia Strażaka rozpoczęły się o godz. 12 na pl. Piłsudskiego w Warszawie. Wzięli w nich udział m.in. Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych, Stanisław Rakoczy, podsekretarz stanu w MSW oraz gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej.

W ramach obchodów Dnia Strażaka odbyła się m.in. promocja na pierwszy stopień oficerski, defilada pododdziałów oraz prezentacja sprzętu ratowniczego PSP.

Mapa serwisu