Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 10.05.2013

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Strażaka w Poznaniu

11 maja br. Stanisław Rakoczy, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych oraz gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz wzięli udział w poznańskich obchodach Dnia Strażaka oraz w uroczystościach związanych z 135-leciem poznańskiej Straży Pożarnej. W programie uroczystości była m.in. msza święta w Kościele Garnizonowym Wielkopolskich Strażaków, parada pojazdów strażackich oraz przekazanie sztandaru Komendzie Miejskiej PSP w Poznaniu.

Ogólnopolskie Obchody Dnia Strażaka w Poznaniu rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą świętą w Kościele Garnizonowym Wielkopolskich Strażaków. Następnie ok. godz. 12:00 odbyła się parada pojazdów strażackich, a strażacy i zaproszeni goście udadzą się na Plac Adama Mickiewicza. Tam ok. godz. 13.00 st. brygadier Witold Rewers, komendant miejski PSP w Poznaniu, odebrał sztandar z rąk Stanisława Rakoczego, wiceministra spraw wewnętrznych. Po uroczystej defiladzie pododdziałów i pojazdów strażackich zaproszeni goście i strażacy przejechali do auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie zostały wręczone odznaczenia, medale i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Od godz. 15.00 do 18.00 w Parku im. Henryka Wieniawskiego trwały imprezy towarzyszące. Dla dzieci przewidziano gry i zabawy edukacyjne oraz konkursy z nagrodami. Ponadto w programie był m.in. zjazd na linie z wysokości przygotowany przez Grupę Ratownictwa Wysokościowego; pokaz umiejętności psów ratowniczych, na co dzień pracujących w Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej. 

Mapa serwisu