Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 18.05.2013

„10 historii z 10 miesięcy”- rozmowa z Krzysztofem Kozłowskim

Na stronie internetowej MSW można posłuchać rozmowy przeprowadzonej z Krzysztofem Kozłowskim- niedawno zmarłym pierwszym niekomunistycznym ministrem spraw wewnętrznych. Rozmowa odbyła się w ostatnich dniach listopada 2012 roku. Premiera projektu „10 historii z 10 miesięcy” odbyła się podczas tegorocznej Nocy Muzeów.

Głównym elementem projektu „10 historii z 10 miesięcy” jest zapis rozmowy przeprowadzonej z Krzysztofem Kozłowskim. Rozmowa dotyczyła sprawowania przez Krzysztofa Kozłowskiego funkcji pierwszego, niekomunistycznego ministra spraw wewnętrznych.

Podczas Nocy Muzeów w MSW można było posłuchać „10 historii z 10 miesięcy” sprawowania przez Krzysztofa Kozłowskiego funkcji szefa MSW.

Cały zapis rozmowy dostępny jest pod adresem:
http://msw.gov.pl/portal/pl/829/10847/10_historii_z_10_miesiecy.html

Każdy ze zwiedzających mógł odwiedzić gabinet ministra Krzysztofa Kozłowskiego, w którym dziś urzęduje minister Bartłomiej Sienkiewicz. To tu szef MSW podpisuje rozporządzenia i spotyka się m.in. z komendantami nadzorowanych przez siebie służb.

Osoby, które podczas Nocy Muzeów odwiedziły MSW, zobaczyły również m.in. gdzie mieścił się słynny Departament IV (i sprawdziły co dziś tam się mieści) oraz w której sali planowano wprowadzenie stanu wojennego, a także przekonały się dokąd prowadzą korytarze ministerialnych piwnic.

Emocje związane ze zwiedzaniem budynku MSW łagodziły pamiątkowe „tabletki na bezsenność”, którymi częstowani byli goście.

W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 r. w Poznaniu. W Warszawie Noc Muzeów odbędzie się po raz dziesiąty. W tym roku do udziału w imprezie zgłosiło się 210 placówek. W ramach Nocy Muzeów możliwe było zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych dla szerokiej publiczności takich jak: Sejm RP, czy Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych po raz pierwszy wzięło udział w Nocy Muzeów w 2012 r. Wtedy gmach przy ul. Batorego zwiedziły 834 osoby.
 

Mapa serwisu