Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 02.06.2013

Dzień Dziecka w Parku Agrykola

1 czerwca br. w Parku Agrykola „Łazienki Północne” w Warszawie, odbył się piknik rodzinny „Razem bezpieczniej dla dzieci”. MSW wraz ze służbami, z okazji Dnia Dziecka, zainaugurowało kampanię „Rowerem bezpiecznie do celu”. Mieszkańcy mogli wziąć udział we wspólnym przejeździe rowerami. W Parku Agrykola na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji, w tym m.in. pokazy sprzętu policyjnego i strażackiego, miasteczko ruchu drogowego, egzaminy na kartę rowerową, pokaz tresury psów ratowniczych i konkursy dla najmłodszych.

1 czerwca br., z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, MSW wraz z Komendą Główną Policji zainaugurowało kolejną edycję ogólnopolskiej kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu”. Kampania trwa przez cały okres wakacji. Kampania rozpoczęła się od wspólnego przejazdu rowerami, trasą od Stadionu Narodowego w Warszawie do Parku Agrykola.

W Parku Agrykola dla dzieci i młodzieży oraz ich rodziców przygotowano wiele atrakcji. Można było zobaczyć pokaz sprzętu, używanego na co dzień przez służby mundurowe, w tym m.in. policyjne motocykle i radiowozy, specjalistyczny sprzęt strażacki, pojazdy służbowe Straży Granicznej i strażników miejskich, a także tresurę psów ratowniczych.

Młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności jazdy na rowerach po miasteczku ruchu drogowego, przystąpić do egzaminu na kartę rowerową, czy oznakować swój rower.

Na dzieci czekały liczne atrakcje i konkursy, a także zajęcia, w tym plastyczne ze znajomości znaków drogowych.

Natomiast dorośli mogli wziąć udział w prezentacji symulatora bezpiecznej jazdy i alkogogli oraz wysłuchać porad na temat współczesnych elementów wyposażenia samochodu, podnoszących bezpieczeństwo podróżujących dzieci, w tym wskazówek dotyczących właściwego doboru i montażu fotelika samochodowego dla dziecka.

Założeniem kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu” jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym rowerzystów, w szczególności dzieci i młodzieży, a także kształtowanie postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego, przestrzegającego przepisów prawa. Ideą kampanii jest także zaznajomienie dzieci i młodzieży z zagrożeniami, które mogą spotkać je na drodze oraz wyrobienie nawyku poszanowania przepisów prawa o ruchu drogowym.

Kampania „Rowerem bezpiecznie do celu” od 6 lat wpisuje się w działania realizowane w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”. Kampania jest również na liście przedsięwzięć realizowanych w ramach tzw. dekady działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, zainaugurowanej 11 maja 2011 r. w Sejmie (Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych ogłosiło lata 2011-2020 dekadą działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego).

W Parku Agrykola „Łazienki Północne” w Warszawie czekało wiele atrakcji, m.in.:

 • pokaz sprzętu służbowego, wykorzystywanego przez policjantów ruchu drogowego z Komendy Stołecznej Policji,
 • warsztaty z umiejętności jazdy na rowerach po miasteczku ruchu drogowego,
 • egzamin na kartę rowerową - za zgodą i w obecności rodzica lub opiekuna,
 • znakowanie rowerów - po okazaniu dowodu zakupu pojazdu i z dokumentem tożsamości,
 • prezentację specjalistycznego sprzętu Państwowej Straży Pożarnej,
 • pokaz tresury psów ratowniczych,
 • zabawy i konkursy dotyczące bezpieczeństwa, współorganizowane przez Straż Miejską m.st. Warszawy,
 • prezentacja skuterów i radiowozu Straży Miejskiej m.st. Warszawy,
 • pokaz sprzętu, patrolu „EKO” Straży Miejskiej m.st. Warszawy,
 • prezentacja patroli rowerowych Straży Miejskiej m.st. Warszawy,
 • prezentacja symulatora bezpiecznej jazdy i alkogogli,
 • prezentacja pojazdów służbowych Straży Granicznej,
 • prezentacja współczesnych elementów wyposażenia samochodu podnoszących bezpieczeństwo podróżujących dzieci, przez Fundację Na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Wszystkich Uczestników Ruchu Drogowego "Jedź Bezpiecznie",
 • warsztaty z montażu fotelika w samochodzie,
 • zajęcia plastyczne dla dzieci,
 • prezentacja alkogogli dla dorosłych - zmiana postrzegania rzeczywistości po spożyciu alkoholu.
   

Mapa serwisu