Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 04.06.2013

Działania PSP w związku z sytuacją hydrologiczną w kraju

MSW na bieżąco otrzymuje raporty o działaniach strażaków, w związku z sytuacją hydrologiczną w kraju. Wiceminister Stanisław Rakoczy cały czas otrzymuje informacje od gen. Wiesława Leśniakiewicza, komendanta głównego PSP. Państwowa Straż Pożarna interweniowała ostatniej doby blisko 1,8 tys. razy.

Straż pożarna i MSW zwracają uwagę, aby podczas burz unikać otwartej przestrzeni i nie parkować samochodów pod drzewami. Jednocześnie przypominamy, by wyłączać urządzenia elektryczne i gazowe, zamykać okna i drzwi, a także usuwać z balkonów zbędne przedmioty.

Strażacy w ciągu ostatniej doby interweniowali blisko 1,8 tys. razy. Większość działań strażaków dotyczyła województw: dolnośląskiego, małopolskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

Tylko dzisiaj (4 czerwca br.), do godz. 16.00 strażacy interweniowali blisko 900 razy.

Strażacy pomagali mieszkańcom w usuwaniu skutków burz i nawałnic, usuwali z dróg powalone drzewa, wypompowywali wodę z budynków i piwnic, zabezpieczali je przed zalaniem oraz umacniali wały przeciwpowodziowe.

Według informacji PSP najwięcej, interwencji odnotowano w województwach: dolnośląskim, małopolskim, łódzkim i mazowieckiem. Ponadto strażacy byli wzywani do usuwania skutków burz także w stolicy. Kilkadziesiąt interwencji dotyczyło zgłoszeń z terenów dzielnic: głównie Pragi, Ursynowa i Mokotowa.
 

Mapa serwisu