Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 01.07.2013

Fałszywe alarmy bombowe - podsumowanie

Trzy dni po serii fałszywych alarmów bombowych zatrzymano 26 latka. Mężyczyzna w sobotę usłyszał zarzuty i został aresztowany na 3 miesiące. Poniżej prezentujemy podsumowanie dotychczasowych wydarzeń związanych z fałszywymi alarmami bombowymi

25.06 – wtorek
Do 22 miejsc w całym kraju dotarły informacje o podłożeniu bomby. Alarmy okazały się fałszywe. Ewakuowano 2,7 tys. osób.


25.06 – wtorek, godzina 13.00
Minister Bartłomiej Sienkiewicz podkreślił, że kwestia ustalenia sprawców jest priorytetem dla policji i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Szef MSW wyraził również nadzieję, że finał tej sprawy odbędzie się na sali sądowej.


25.06 – wtorek, godzina 16.00
Na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu minister Bartłomiej Sienkiewicz powiedział, że została zatrzymana pierwsza osoba w sprawie fałszywych alarmów bombowych. Wyraził też nadzieję, że sprawa zostanie wyjaśniona w ciągu trzech dni. Szef MSW podkreślił, że zatrzymanie nie oznacza, iż ktoś jest podejrzany. Policja zbiera dopiero dowody, które przedstawi prokuraturze.


26.06 – środa
W późnych godzinach wieczornych zatrzymany został drugi osobnik, co do którego istnieją poważne domniemania, że miał związek z tą sprawą - powiedział w Radiu ZET minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Obaj zatrzymani - mężczyzna ujęty wczoraj po południu w Chrzanowie oraz drugi domniemany sprawca - są ze sobą powiązani - powiedział minister Sienkiewicz, podkreślając, że zatrzymanie nie jest dowodem "oto mamy winnego".

27.06 – czwartek
Obaj zatrzymani zostali zwolnieni do domów. Nie zostały im przedstawione zarzuty. Zdaniem katowickiej prokuratury przekazane przez policję dowody są niewystarczające.


28.06 – piątek
Trzy dni po serii fałszywych alarmów bombowych zatrzymany został 26 latek. Mężczyzna usłyszał zarzuty i w sobotę został aresztowany na trzy miesiące. Komendant Główny Policji Marek Działoszyński powiedział, że udział poprzednio zatrzymanych osób w tej sprawie nie był przypadkowy. – Były to osoby, które utrzymywały różnego rodzaju kontakty z 26-latkiem. Przez zatrzymanie tych osób i wykonanie z nimi szeregu czynności poszerzyliśmy swoją wiedzę, która umożliwiła nam zatrzymanie sprawcy ataków – podkreślił.


29.06 – sobota
Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz, pytany w sobotę przez dziennikarzy po konwencji PO w Chorzowie o zatrzymanie 26-latka, powiedział: "Są silne dowody w tej sprawie i prokuratura je podzieliła; został zatwierdzony trzymiesięczny areszt".
Minister Bartłomiej Sienkiewicz: „Sądzę, że ta sprawa znajdzie swój finał – tak jak mówiłem – w sądzie, ze sprawiedliwym wyrokiem. Wtedy dopełni się sprawiedliwość.”


/opracowanie na podstawie: onet.pl, tokfm.pl, rmf24.pl , polskieradio.pl, gazeta.pl/

/źródło zdjęcia: Policja.pl/
 

Mapa serwisu