Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 04.07.2013

Szef MSW i Prokurator Generalny o walce z rasizmem i ksenofobią

Celem wizyty Prokuratora Generalnego u szefa MSW było wypracowanie wspólnej polityki w zakresie walki ze środowiskami ekstremistycznymi.

„Zwalczanie tego rodzaju przestępczości powinno być priorytetem dla obu służb – prokuratorskiej i policyjnej. Nie zabraknie nam determinacji w walce z tym zjawiskiem” – powiedział Prokurator Generalny.

Andrzej Seremet zapowiedział, że w każdej prokuraturze rejonowej w kraju znani będą z imienia i nazwiska prokuratorzy zajmujący się tylko przestępstwami związanymi z ksenofobią i rasizmem. Będą dostępni dla policjantów przez 24 godziny na dobę w sytuacjach, gdy zajdzie konieczność natychmiastowej reakcji, takiej jak ocena materiału dowodowego i kwalifikowanie go do przedstawienia zarzutów. Prokurator generalny zapowiedział także działania edukacyjne w formie warsztatów, które będą okazją do wymiany doświadczeń między prokuratorami, przedstawicielami MSW a policją. Celem warsztatów będzie przede wszystkim ujednolicenie działań i usprawnienie przepływu informacji.

Bartłomiej Sienkiewicz jest przekonany, że działania te przyniosą efekt, choć wymaga to czasu i determinacji.
 

Mapa serwisu