Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 05.07.2013

Wystartował VIII Przystanek PaT w Łodzi

Koncerty, spektakle teatralne, warsztaty capoeiry, zumby i hip-hopu to jedne z wielu atrakcji czekających na ponad 2 tys. uczestników ósmego Przystanku PaT w Łodzi. „Profilaktyka a Ty” to jeden z największych programów edukacyjnych Komendy Głównej Policji, który promuje wśród młodych ludzi modę na życie wolne od uzależnień. Przystanek PaT ruszył we wtorek (9 lipca) i potrwa pięć dni.

PaT to skrót od nazwy programu „Profilaktyka a Ty” realizowanego przez Komendę Główną Policji, którego celem jest m.in. tworzenie ogólnopolskiej społeczności promującej wśród młodych ludzi styl życia wolny od nałogów. W ramach programu organizowana jest akcja „Przystanek PaT”.

Tegoroczny Przystanek PaT odbędzie się w dniach 9-13 lipca w Łodzi na terenie Atlas Areny. Program jest adresowany głównie do młodzieży, która podczas Przystanku PaT bierze udział w bezpłatnych zajęciach teatralnych, tanecznych, literackich, plastycznych, recytatorskich, czy dziennikarskich. Podczas finału akcji, który odbędzie się w piątek (12 lipca) uczestnicy zaprezentowali efekty swojej pracy warsztatowej.

W ciągu ośmiu lata działania w programie wzięło udział łącznie ponad 100 tys. osób.

Od 2007 r. PaT wpisany jest do rządowego programu „Razem bezpieczniej”, którego koordynatorem jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Poza MSW partnerami programu są również: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna i Centrum Szkolenia Straży Granicznej oraz Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie.

Program „Profilaktyka a Ty” zakłada edukację młodzieży (poprzez motywację do pomagania innym, promowanie właściwej postawy), a także spotkania i rozmowy z rodzicami (pokazywanie mechanizmów powstawania uzależnień w środowisku młodych, współpraca z instytucjami i osobami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i rozwój młodzieży).

Partnerem medialnym akcji jest m.in. Program Pierwszy Polskiego Radia, na którego antenie będą pojawiały się relacje z Przystanku PaT w Łodzi.

Mapa serwisu