Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 12.07.2013

Nowy Mazowiecki Komendant Wojewódzki

Bartłomiej Sienkiewicz, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektora Cezarego Popławskiego. Dotychczasowy szef mazowieckich policjantów - mł. insp. Rafał Batkowski - obejmie stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Insp. Cezary Popławski urodził się w 1967 roku. Służbę rozpoczął w 1987 roku w pionie prewencji w Krakowie. W 1999 roku został Komendantem Komisariatu Policji w Muszynie, a następnie Naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Nowym Sączu. Od 2004 roku kierował sekcją ruchu drogowego zgierskiej komendy Policji. Od 2006 roku pełnił fukcję Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Łodzi. 16 lutego 2012 został Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi do spraw Prewencji.

Insp. Cezary Popławski ukończył Uniwersytet Łódzki na Wydziale Prawa i Administracji, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz na tej samej uczelni Studium Zawodowe Zarządzanie w jednostkach Policji. Uczestniczył też m.in. w kursie specjalistycznym dla dowódców operacji policyjnych zorganizowanym przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie
 

  • Źródło: Policja.pl
  • Źródło: Policja.pl
  • Źródło: Policja.pl

Mapa serwisu