Święto Policji - Aktualności - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 19.07.2013

Święto Policji

Dziś w Warszawie zaczynają się centralne uroczystości z okazji Święta Policji. Główna ich część rozpocznie się o 13.15 na Placu Zamkowym. Drugiego dnia zaplanowano piknik rodzinny na błoniach stadionu Agrykola. Jest to już 94. rocznica powstania Policji.

Na Placu Zamkowym pojawią się Premier Donald Tusk oraz Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.  Szef MSW wręczy nominacje na wyższe stopnie policyjne. Nagrody otrzymają też funkcjonariusze zaangażowani w zatrzymanie osoby podejrzanej o wysłanie fałszywych alarmów bombowych. O godzinie 13.15 centralne uroczystości Święta Policji zainauguruje występ orkiestr policyjnych. Od 11.00 na Placu Zamkowym otwarta będzie także wystawa sprzętu i wyposażenia policyjnego.

Również na placu zamkowym Bartłomiej Sienkiewicz oraz Donald Tusk wręczą laureatom konkursu „Policjant, który mi pomógł” wyróżnienia. W konkursie tym nagradza się funkcjonariuszy osobiście zaangażowanych w pomoc osobom pokrzywdzonym w ramach przemocy domowej. 5 policjantów, którzy są liderami Programu „Policjant, który mi pomógł” dostanie algorytmy i kwestionariusze szacowania ryzyka zagrożenia życia i zdrowia w związku z przemocą w rodzinie. Realizację tego programu, który jest jednym z priorytetów MSW, Minister zapowiadał już w kwietniu. Sobotnią część uroczystości zakończy defilada pododdziałów policyjnych.

W niedzielę o godzinie 12.30 na błoniach Stadionu Agrykola rozpocznie się piknik rodzinny, na którym zaprezentowane zostaną pokazy pododdziałów Policji oraz wystawy sprzętu policyjnego. O godz. 13.00 odbędzie się mecz piłkarski pomiędzy reprezentacjami polskiej i niemieckiej Policji.
 

Mapa serwisu