Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 10.09.2013

Finał konkursu „Policjant Ruchu Drogowego”

Najlepsi funkcjonariusze ze wszystkich województw będą walczyć o tytuł Policjanta Ruchu Drogowego. Finał XXVI edycji konkursu odbędzie się w przyszłym tygodniu na terenie legionowskiego Centrum Szkolenia Policji i na ulicach Warszawy.

Policjanci, którzy będą rywalizować ze sobą w ogólnopolskim finale, wyłonieni zostali podczas eliminacji na szczeblu wojewódzkim. Każdy region reprezentowany będzie przez dwóch funkcjonariuszy. W konkursie wystartują również żołnierze, którzy pełnią służbę w Żandarmerii Wojskowej.

Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach w całym kraju. Wpływa to na sprawniejszą obsługę zdarzeń drogowych przez Policję, a tym samym podnosi poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie konkursu sprawdzona zostanie wiedza teoretyczna i praktyczne umiejętności uczestników. Policjanci będą odpowiadali na pytania związane między innymi z prawem o ruchu drogowym. Oceniane będzie strzelanie, jazda samochodem, motorem oraz kierowanie ruchem na jednym ze skrzyżowań w Warszawie.

  • www.policja.pl
  • www.policja.pl
  • www.csp.edu.pl
  • www.csp.edu.pl
  • www.csp.edu.pl

Mapa serwisu