Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 17.09.2013

Policja: podczas manifestacji było bezpiecznie

Policjanci z Warszawy wspierani przez funkcjonariuszy z innych garnizonów zabezpieczali demonstracje, które przez 4 dni trwały w stolicy. Nad bezpieczeństwem uczestników zgromadzeń czuwało ponad 2,5 tys. policjantów. Nie odnotowano żadnych poważnych incydentów. Organizatorzy demonstracji podkreślili doskonałą współpracę z Policją zarówno podczas zabezpieczenia zgromadzeń, jak i w czasie przygotowań do nich.

W trakcie manifestacji policjanci współpracowali z organizatorami zgromadzeń oraz powołanymi przez nich służbami porządkowymi. Przekazywali informacje na temat drobnych incydentów, na które służby porządkowe organizatorów szybko i sprawnie reagowały. Policjanci kierowali ruchem drogowym, nadzorowali parkingi specjalnie zorganizowane dla autokarów z terenu całego kraju. Pomagali w dotarciu na miejsca zbiórek uczestników i w czasie ich rozchodzenia się.

Mimo iż w zgromadzeniach brało udział wiele tysięcy ludzi, przebiegły one bez jakiegokolwiek poważnego incydentu.

Po raz pierwszy w trakcie zabezpieczenia wykorzystano też policjantów z nowo utworzonego Zespołu Antykonfliktowego Policji. Specjalnie przeszkoleni funkcjonariusze mieli za zadanie cały czas pozostawać w kontakcie z organizatorami zgromadzeń, tak aby wymiana informacji pomiędzy służbami zabezpieczającymi demonstracje a jej uczestnikami była jak najlepsza.

Podczas czterodniowych manifestacji Policja współpracowała także z Biurem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m. st. Warszawy. Zabezpieczenie tak wielkiej demonstracji wiązało się z zaangażowaniem wielu służb miejskich między innymi Straży Pożarnej, Pogotowia i Straży Miejskiej.

Źródło: Policja.pl

  • www.policja.pl
  • www.policja.pl
  • www.policja.pl
  • www.policja.pl
  • www.policja.pl
  • www.policja.pl

Mapa serwisu