Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 17.09.2013

B. Sienkiewicz we Wrocławiu: Do zwalczania ksenofobii potrzebny jest wspólny front.

– Do zwalczania ksenofobii potrzebna jest współpraca rządu, samorządów i władz klubów piłkarskich – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz, minister spraw wewnętrznych podczas spotkania we Wrocławiu z prezydentem Rafałem Dutkiewiczem, komendantem wojewódzkim policji i wojewodą dolnośląskim.

Minister poinformował, że we w wrocławskim garnizonie służbę rozpocznie 100 dodatkowych policjantów.  Nowi funkcjonariusze trafią do oddziałów prewencji i będą pełnić służbę na ulicy.

Bartłomiej Sienkiewicz podkreślił zaangażowanie Wrocławia w finansowanie  garnizonu i działania na rzecz ograniczenia zjawisk patologicznych związanych z rasizmem. W tym roku na te cele, miasto przeznaczy 3 mln 50 tys. zł.

Minister zapowiedział, że policjanci w całym kraju przejdą szkolenia, które ułatwią im rozpoznawanie przestępstw na tle rasistowskim. Objęci zostaną nimi również policjanci, którzy pracują w mniejszych miejscowościach.     

Szef MSW uczestniczył też naradzie zorganizowanej w komendzie wojewódzkiej policji we Wrocławiu, gdzie rozmawiano między innymi na temat zwalczania przestępczości stadionowej.

 

 

  • www.wroclaw.pl

Mapa serwisu