Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 23.09.2013

Finał konkursu „Policjant Ruchu Drogowego” rozstrzygnięty

Funkcjonariusze reprezentujący Wielkopolskę zwyciężyli w ogólnopolskim konkursie „Policjant Ruchu Drogowego”. Podsumowanie zmagań zorganizowane zostało w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.

- Dynamicznie rozwijający się świat zmusza nas do doskonalenia i podnoszenia swoich kwalifikacji. Cieszę się, że polska policja to rozumie i organizuje taki konkurs – powiedział Marcin Jabłoński wiceszef MSW, który wręczył nagrody najlepszym zespołom. – Gratuluję zwycięzcom i wierzę, że swoje umiejętności będą Państwo wykorzystywali podczas codziennej służby – dodał.

W konkursie rywalizowali funkcjonariusze ze wszystkich województw. Finał XXVI edycji konkursu odbył się na terenie legionowskiego Centrum Szkolenia Policji i na ulicach Warszawy.

Policjanci, którzy rywalizowali między sobą w ogólnopolskim finale, wyłonieni zostali podczas eliminacji na szczeblu wojewódzkim. Każdy region reprezentowany był przez dwóch funkcjonariuszy. W konkursie wystartowali również żołnierze, którzy pełnią służbę w Żandarmerii Wojskowej.

Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach w całym kraju. Wpływa to na sprawniejszą obsługę zdarzeń drogowych przez Policję, a tym samym podnosi poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W trakcie konkursu sprawdzona została wiedza teoretyczna i praktyczne umiejętności uczestników. Policjanci odpowiadali na pytania związane między innymi z prawem o ruchu drogowym. Oceniane było strzelanie, jazda samochodem, motorem oraz kierowanie ruchem na jednym ze skrzyżowań w Warszawie.

Mapa serwisu