Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 27.09.2013

B. Sienkiewicz o bezpieczeństwie w Krakowie

Ścisła współpraca między samorządem a służbami w walce z przestępczością oraz formy pomocy samorządu dla Policji były głównymi tematami spotkania ministra Bartłomieja Sienkiewicza z Bogusławem Kośmiderem, przewodniczącym Rady Miejskiej w Krakowie. Szef MSW oraz przewodniczący Rady Miejskiej omówili również sposoby koordynacji polityki bezpieczeństwa w Krakowie. Spotkanie odbyło się 27 września.

  • fot. Marek Gaczyński/EASTNEWS

„Tylko współdziałanie Policji z władzami samorządowymi jest w stanie wyeliminować patologię z polskich miast” – powiedział minister Bartłomiej Sienkiewicz.

Krakowscy policjanci stale pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa i porządku publicznego w mieście. Regularnie dochodzi do licznych zatrzymań, m.in. ostatnio ujęto 9 osób za posiadanie dużych ilości narkotyków. Od połowy czerwca do 13 września Policja zatrzymała również 153 osoby powiązane ze środowiskami pseudokibiców. W tym czasie ujęto 37 osób, które posiadały niebezpieczne narzędzia, takie jak np. maczety oraz noże.

MSW oraz Policja pracują również nad prawnymi rozwiązaniami, które mogłyby być wykorzystywane przez samorządowców przy zapewnianiu bezpieczeństwa w mieście. 

Mapa serwisu