Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 27.09.2013

Twórcy „Gorzowskich kryminalnych” w MSW

Minister Bartłomiej Sienkiewicz spotkał się z twórcami filmu „Gorzowscy kryminalni”. Młodzi filmowcy zwiedzili m.in. MSW, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Komendę Główną Policji oraz otrzymali od wiceministra Marcina Jabłońskiego listy gratulacyjne. Trzej gimnazjaliści z Gorzowa Wielkopolskiego nakręcili 40 minutowy film, który doczekał się już premiery w Miejskim Ośrodku Sztuki. Inspiracją dla młodych twórców był telewizyjny serial "Kryminalni" opowiadający o pracy policjantów. „Gorzowscy kryminalni” zostali nakręceni w 2 miesiące, montaż filmu zajął tydzień, w pracę nad nim zaangażowanych było ponad 30 osób, a budżet produkcji wyniósł… 53 zł.

Film - jak można przeczytać na profilu facebookowym jego twórców – to półprofesjonalny odcinek kryminalnych w wydaniu gorzowskiej młodzieży i nie tylko. Jest to historia trzech policjantów, którzy podczas  długiej służby starają się rozwiązać sprawę zabójstwa do którego doszło w parku. Film kręcony był w Gorzowie Wielkopolskim, głównie przy udziale gorzowskiej młodzieży.

Pomysłodawcami oraz głównymi aktorami filmu są trzej gimnazjaliści z Gorzowa Wielkopolskiego - Paweł Klawiński, Patryk Stachowiak oraz Dawid Nowakowski.

 „Chciałbym bardzo Państwu podziękować. Jestem również pełen podziwu dla zęba artystycznego i tego co można było zobaczyć na filmie” – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz podczas spotkania. Młodzi twórcy już zapowiedzieli produkcję kolejnego odcinka „Gorzowskich kryminalnych”, która ma być gotowa w przyszłoroczne wakacje.  

„Minister pogratulował nam pomysłu. Był pod wrażeniem, że potrafiliśmy nakręcić film za zaledwie 53 zł. Jesteśmy szczęśliwi, że mogliśmy tu przyjechać i spotkać się z tak ważną osobą dla Policji” – powiedzieli młodzi filmowcy po spotkaniu z Bartłomiejem Sienkiewiczem.  

Mapa serwisu