Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 10.10.2013

Bartłomiej Sienkiewicz w Krakowie: „Dodatkowi policjanci na ulicach Krakowa zwiększą poczucie bezpieczeństwa w mieście”

Zgodnie z zapowiedzią ministra Bartłomieja Sienkiewicza, na krakowskich ulicach pojawi się ponad 100 dodatkowych policjantów. Jednocześnie stolica małopolski będzie jedynym oprócz Warszawy miastem, w którym początkujący policjanci będą odbywać staże.

W celu zapewnienia zwiększonego bezpieczeństwa w Krakowie, do końca roku w garnizonie małopolskim zacznie pracę ponad 100 nowych policjantów. Większość z nich trafi do służby w Komendzie Miejskiej w Krakowie. Minister Bartłomiej Sienkiewicz zapowiedział również wprowadzenie staży aplikacyjnych dla młodych policjantów w stolicy małopolski. Policjanci odbywają staże aplikacyjne po zakończeniu kursu podstawowego - jest to 37 służb patrolowych. Do tej pory odbywały się one tylko w Warszawie. Realnym efektem tej zmiany będzie około 40 dodatkowych policjantów w służbie na krakowskich ulicach.

Zwiększenie ilości  funkcjonariuszy oraz wprowadzenie staży ogłosił po spotkaniu z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim oraz przewodniczącym Rady Miasta Bogusławem Kośmiderem, minister Bartłomiej Sienkiewicz.  Do spotkania doszło z inicjatywy Pana przewodniczącego.

„Widząc determinację z jaką podejmowana jest walka na rzecz poprawy bezpieczeństwa jestem pewien, że Kraków sobie poradzi" –  powiedział minister Bartłomiej Sienkiewicz.

 „Dziękuję ministrowi Sienkiewiczowi. Jest Pan pierwszym ministrem, który zajął się bezpieczeństwem w Krakowie” – powiedział na konferencji prasowej po spotkaniu prezydent miasta Jacek Majchrowski. 

  • fot. JAN GRACZYNSKI/EASTNEWS
  • fot. JAN GRACZYNSKI/EASTNEWS
  • fot. Wiesław Majka

Mapa serwisu