Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 15.10.2013

Praktyki dla najlepszych w MSW

Zgodnie z zapowiedzią ministra Bartłomieja Sienkiewicza, w MSW ruszają specjalne programy dla polskich studentów krajowych i zagranicznych uczelni. Wyróżniające się osoby, będą miały możliwość wzięcia udziału w płatnych praktykach absolwenckich. Nowością jest także oferta „wizyty studyjnej” dla polskich studentów z uczelni zagranicznych.

Praktyki i wolontariat w MSW to doskonała okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego w administracji publicznej. Do tej pory organizowaliśmy nieodpłatne praktyki przeznaczone dla studentów oraz wolontariat dla osób, które chciałyby poznać specyfikę pracy w ministerstwie. Z myślą o wyróżniających się osobach opracowaliśmy nowy projekt - „Praktyki dla najlepszych w MSW”. Dla studentów, którzy w trakcie miesięcznych, bezpłatnych praktyk wykażą się szczególnymi umiejętnościami, przewidzieliśmy możliwość uczestniczenia w praktykach wakacyjnych, za które otrzymają wynagrodzenie.

Kolejną nowością jest oferta dla polskich studentów studiujących za granicą. Przygotowaliśmy dla nich ofertę tzw. wizyty studyjnej. „Wizyta studyjna” to tygodniowy bezpłatny staż w MSW, podczas którego studenci z zagranicznych uczelni poznają specyfikę pracy w Ministerstwie, biorąc udział w licznych spotkaniach z pracownikami MSW, realizując program wizyty oraz uczestnicząc w realizacji przydzielonych im zadań. Podobnie jak w programie „Praktyki dla najlepszych w MSW”, wyróżnieni uczestnicy zostaną zaproszeni na wakacyjne, płatne praktyki. Nabór do udziału w wizycie studyjnej rusza już 15 października.

Więcej informacji o poszczególnych programach praktyk znajduje się stronie www.praktyki.msw.gov.pl

  • fot. Sylwester Dabrowski/REPORTER

Mapa serwisu