Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 07.11.2013

Nie będzie liberalizacji przepisów dotyczących bezpieczeństwa imprez masowych

Wiceminister Spraw Wewnętrznych Marcin Jabłoński zapowiedział, że w najbliższym czasie nie jest przewidziana jakakolwiek liberalizacja przepisów dotyczących bezpieczeństwa imprez masowych. „Ciągle mamy do czynienia z bardzo niebezpiecznymi incydentami na polskich stadionach. Zachowaniami pełnymi agresji, ksenofobii, mowy nienawiści. Używana jest także niedozwolona pirotechnika” – powiedział na antenie radiowej jedynki Marcin Jabłoński.

Wiceminister przypominał, że szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz już w lipcu na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Imprez Sportowych zapowiedział, że co najmniej przez najbliższy rok nie będzie złagodzenia przepisów w tym zakresie. „Na dziś takich zmian nie przewidujemy. Co nie znaczy, że nie można o tym dyskutować, poszukiwać nowych rozwiązań na przyszłość, ale wprowadzać będzie można je wtedy, kiedy będziemy mieli absolutną pewność  iż wszyscy dojrzeliśmy do tego. Zarówno jeśli chodzi o kibiców, organizatorów, ale także wszystkie służby, formacje i instytucje które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo na stadionach” – stwierdził Marcin Jabłoński.

Przypomnijmy także, że Ministerstwo Sportu i Turystyki zdementowało doniesienia o tym, że zaakcpetowało zmiany w ustawie przygotowane przez Ekstraklasę SA, które miały zliberalizować przepisy dotyczące imprez masowych.

  • fot. JAN KUCHARZYK/EASTNEWS
  • fot. PRZEMYSLAW JACH/EASTNEWS
  • fot. Dziurek/REPORTER

Mapa serwisu