Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 28.11.2013

Kolejna e-usługa – „Bezpieczny autokar”

Już niedługo rodzice, którzy wysyłają swoje dzieci na kolonie lub wycieczki będą mogli sprawdzić bez wychodzenia z domu czy autokar, który będzie wiózł ich pociechy jest sprawny i dopuszczony do ruchu. Aby uzyskać informacje o pojedzie wystarczy będzie znać jego numer rejestracyjny. Usługa ma ruszyć w przyszłym roku. Jest to kolejne udogodnienie dla obywateli, które MSW wprowadza w ramach projektu CEPiK 2.0. Dane o autokarze będzie można uzyskać online – nie będzie trzeba składać wniosku i czekać na jego rozpatrzenie.

  • fot. Krystian Dobuszynski/REPORTER

Ogłoszone w 2012 roku „Nowe podejście MSW do projektów informatycznych” zakłada m.in. stworzenie możliwości korzystania z danych zgromadzonych w państwowych rejestrach przez obywateli i przedsiębiorców. Realizując te założenia MSW wdraża projekt CEPiK 2.0, który przewiduje  rozbudowę Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców o nowe funkcjonalności, które będą wykorzystywane zarówno przez obywateli jak i instytucje prywatne oraz publiczne

Prace legislacyjne i programistyczne nad usługą „Historia pojazdu” są prowadzone w ramach projektu CEPiK 2.0. Projekt jest realizowany wspólnie przez MSW i Centralny Ośrodek Informatyki (COI), wyspecjalizowaną agendę resortu ds. IT.

Możliwość sprawdzenia historii pojazdu jest jedną z usług  z całego katalogu udogodnień dla obywateli, przygotowywanych przez MSW i COI.

Mapa serwisu