Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 29.11.2013

Nowy komisariat w Skoczowie

W Skoczowie oddano do użytku nową siedzibę komisariatu policji. Inwestycja, której realizacja rozpoczęła się w 2011 roku, kosztowała ponad 6 mln zł.

- Polska policja ciągle podnosi standardy. Ma to z pewnością wpływ na bezpieczeństwo obywateli. To kolejna taka inwestycja, którą oddano do użytku w ostatnim czasie. Inne są w trakcie realizacji - powiedział wiceminister Marcin Jabłoński, który wziął udział w otwarciu nowej siedziby.  

Do tej pory funkcjonariusze pracowali w budynku, który był w złym stanie technicznym. Stara siedziba nie spełniała aktualnie przyjętych standardów. Mała powierzchnia utrudniała pracę funkcjonariuszom i nie wpływała pozytywnie na komfort pokrzywdzonych, którzy przychodzili do komisariatu.                                                          

Przeprowadzona ekspertyza wykazała, że rozbudowa siedziby ze względów technicznych i z uwagi na usytuowanie budynku jest niemożliwa. Dlatego podjęto decyzję o rozpoczęciu budowy nowego komisariatu.

Prace budowlane zakończyły się w lipcu br.  Funkcjonariusze pełnią służbę w  nowoczesnym  trzypiętrowym gmachu o powierzchni użytkowej  -   914,87 m2 i kubaturze -  2 807 m3. 

  • Stary budynek komisariatu w Skoczowie/ źródło: KWP w Katowicach
  • Nowy komisariat policji w Skoczowie / źródło: KWP w Katowicach

Mapa serwisu