Nowy komisariat w Lublinie - Aktualności - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 05.12.2013

Nowy komisariat w Lublinie

W Lublinie oddano do użytku nową siedzibę komisariatu policji. Komisariat został wybudowany zgodnie z najnowszymi wytycznymi przyjętymi w Programie Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. W otwarciu nowej jednostki wziął udział minister Bartłomiej Sienkiewicz.

„Otwarcie komisariatu w Lublinie to dowód, że współpraca samorządów, województwa i policji jest w stanie radykalnie zmienić warunki służby. To współdziałanie jest dowodem, że tylko razem jesteśmy w stanie skutecznie przeciwdziałać przemocy i przywracać porządek. Niech ten komisariat będzie tego symbolem.” – powiedział podczas otwarcia minister Bartłomiej Sienkiewicz.

W ramach inwestycji wybudowano także garaż dla policyjnych pojazdów oraz miejsca parkingowe przeznaczone zarówno dla funkcjonariuszy jak i dla interesantów. Nowy komisariat wyposażony został również w nowe meble, urządzenia biurowe, systemy łączności oraz siłownie dla funkcjonariuszy.  Na trzecim piętrze budynku znajdować będzie się policyjna izba dziecka.

Nowy komisariat został wyposażony w elementy identyfikacji wizualnej komend i komisariatów policji przyjęte w ramach programu standaryzacji czyli m.in. w nowe logo oraz tablice informacyjne.  Kolorystyka ścian oraz podłóg w poczekalni również została wykonana zgodnie z nowymi wytycznymi. Komisariat posiada także pomieszczenie sanitarne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Łączna wartość inwestycji wyniosła ponad 13 000 000 zł. Wsparcie finansowe  Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędu Miasta  wyniosło ponad 8 mln zł. VII Komisariat Policji w Lublinie obsługuje ok. 86 tys. mieszkańców

 

  • Nowa siedziba komisariatu w Lublinie / źródło: KWP Lublin
  • Nowa siedziba komisariatu w Lublinie / źródło: KWP Lublin
  • źródło: KWP w Lublinie
  • źródło: KWP w Lublinie
  • źródło: KWP w Lublinie
  • źródło: KWP w Lublinie
  • źródło: KWP w Lublinie
  • źródło: KWP w Lublinie

Mapa serwisu