Nowa komenda w Bochni - Aktualności - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 12.12.2013

Nowa komenda w Bochni

"Inwestycja w nową komendę jest inwestycją w bezpieczeństwo obywateli i całej wspólnoty lokalnej" - powiedział minister Bartłomiej Sienkiewicz podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowej komendy PSP.

Podpisanie aktu erekcyjnego i wmurowanie kamienia węgielnego symbolicznie zapoczątkowało inwestycję rozbudowy budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. W uroczystości udział wzięli m.in. minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz oraz komendant główny PSP gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz.

"Inwestycja w nową komendę jest inwestycją w bezpieczeństwo obywateli i całej wspólnoty lokalnej. Wielkie dzieła powstają siłą determinacji całej społeczności" - powiedział minister Bartłomiej Sienkiewicz. Jednocześnie szef MSW zapewnił, że ministerstwo będzie wspierać budowę nowej jednostki. 

Wielkie dzieła powstają siłą determinacji całej społeczności

Bartłomiej Sienkiewicz w Bochni

Podczas uroczystego apelu  podpisany został akt erekcyjny wmurowania kamienia węgielnego w ramach inwestycji „Rozbudowa i przebudowa budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni”. Dwunastu strażakom wręczone zostały oficerskie.

Inwestycja jest rozbudową i przebudową istniejącego budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni. Prace budowlane trwają od września tego roku, a zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2017 r. Środki na inwestycję pochodzą z budżetu wojewody małopolskiego oraz z budżetów powiatowych i gminnych. Koszt inwestycji wyniesie ponad 13 mln zł. Do roku 2017 r. z budżetu wojewody małopolskiego na ten cel zaplanowano prawie 12 mln zł. Pozostała kwota w wysokości ponad 1 mln zł zostanie pokryta z budżetów samorządowych. 

  • źródło: straz.bochnia.pl
  • źródło: straz.bochnia.pl
  • źródło: powiat.bochnia.pl #1
  • źródło: powiat.bochnia.pl #2
  • źródło: powiat.bochnia.pl #3
  • źródło: powiat.bochnia.pl #4
  • źródło: powiat.bochnia.pl #5
  • źródło: powiat.bochnia.pl #6

Mapa serwisu