Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 20.12.2013

Bartłomiej Sienkiewicz w „Kontrwywiadzie” RMF FM

Minister Bartłomiej Sienkiewicz był gościem Konrada Piaseckiego w „Kontrwywiadzie” na antenie RMFM. Szef MSW mówił m.in. o tzw. „infoaferze”, wydarzeniach z 11 listopada oraz o zatrzymanym niedawno policjancie, który śmiertelnie potrącił 19-latkę.

Mam przekonanie, że jest to jedna z najpoważniejszych spraw, które zostały ujawnione. To co jest dla mnie najistotniejsze to jest to, że  wyszło olbrzymie znaczenie CBA. (…) ono polega na tym, że wskazuje się pewne nieprawidłowości systemowe w państwie (…). To co się stało w wyniku afery informatycznej  to jest to, że pierwszy raz od lat 90-tych mamy zupełnie inaczej skonfigurowany sposób myślenia o projektach informatycznych” – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz o tzw. „infoaferze”.

Na pytanie o ewentualne konsekwencje w policji w związku z wydarzeniami, które miały miejsce w Warszawie 11 listopada minister odpowiedział – „Są dwie kultury organizacyjne. Jedna wschodnia, druga zachodnia. (…)Zachodnia zastanawia się jak poprawić procedury. Ja nie zaczynam od ścinania głów tylko od poprawy procedur i wydaję mi się to bardziej efektywne dla państwa” – powiedział minister Bartłomiej Sienkiewicz.

Minister odniósł się także do sprawy policjanta, który w zeszłym tygodniu śmiertelnie potrącił 19-latkę i uciekł z miejsca zdarzenia „Jestem pełen podziwu dla policjantów. Parę dni w specjalnym zespole 24 godziny na dobę szukali winnego. Mając szczątkowe informacje z monitoringu udało się odnaleźć podejrzewanego za ten czyn. To była niezwykle ciężka praca kryminalno-dochodzeniowa. Jestem dumny z tych policjantów, którzy ustalili sprawcę„ – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz.

Cała rozmowa tutaj.

Mapa serwisu