Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 08.01.2014

Nowy komisariat w Jabłonnie

W gminie Jabłonna oficjalnie do użytku oddana została nowa siedziba komisariatu policji. Inwestycja kosztowała ponad 4 mln zł.

Budowa nowej siedziby rozpoczęła się w 2009 roku. Wcześniej gmina przekazała nieodpłatnie na rzecz Skarbu Państwa działkę, na której powstał nowoczesny budynek. Teraz funkcjonariusze mają do dyspozycji dwupiętrowy obiekt o powierzchni około 500 metrów kwadratowych. W środku znajduje się między innymi pokój dla osób zatrzymanych oraz sala okazań, która zapewnia anonimowość świadkom i pokrzywdzonym. Przy komisariacie powstało 16 miejsc parkingowych. Podczas budowy uwzględniono elementy standaryzacji - logo Policji, które umieszczone zostało na fasadzie budynku. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz spełnia wymogi energooszczędności i ergonomii.

Środki w wysokości 274 170 zł, które przekazała gmina Jabłonna pozwoliły na opłacenie kosztów dokumentacji przyłącza energetycznego oraz kupno części materiałów budowlanych.

To kolejna nowa siedziba oddana do użytku w ostatnim czasie. Więcej informacji o zrealizowanych inwestycjach oraz Programie Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji można znaleźć tutaj 

Mapa serwisu