Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 01.02.2014

Lubelskie: Straż Graniczna niesie pomoc odciętym od świata przez śnieg


fot. MICHAL KOSC/REPORTER

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej pomagają mieszkańcom przygranicznych miejscowości odciętym od świata przez obfite opady śniegu. Dostarczają im żywność oraz niezbędne lekarstwa.

Dotarcie do zasypanych przez śnieg miejscowości było możliwe dzięki terenowym pojazdom służbowym oraz skuterom śnieżnym, ale do pomocy użyto również śmigłowca Straży Granicznej. Funkcjonariusze dostarczyli w ciągu ostatnich 3 dni ok. 1000 bochenków chleba. Żywność i leki funkcjonariusze dowieźli m.in. mieszkańcom miejscowości Żabce, Oszczów, Liski, Wólka Poturzyńska, Nowosiółki, Białystok, Hulcze, Setniki, Nowosiółki, Żniatyn Liwcze i Marta.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Chłopiatynie odnaleźli zaginioną mieszkankę Białegostoku, która wyszła do sklepu i ze względu na panujące warunki atmosferyczne nie była w stanie wrócić do miejsca zamieszkania.

Kilkanaście razy, przy wykorzystaniu pojazdów służbowych i skuterów śnieżnych, funkcjonariusze pomagali kierowcom, których samochody utknęły w zaspach.

Mapa serwisu