Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 11.02.2014

Minister Bartłomiej Sienkiewicz w RMF FM

- Zrobię wszystko, żeby nie być w tym gronie, które podsyca zbiorową histerię - powiedział na antenie RMF FM szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz, pytany o atmosferę która od kilku tygodni towarzyszy sprawie Mariusza Trynkiewicza.

Podkreślił, że policja jest przygotowana do podjęcia działań związanych ewentualnym wyjściem na wolność M. Trynkiewicza. - Około 400 osób rocznie jest pod ścisłą policyjną kontrolą. Polska policja ma w tej sprawie doświadczenie– podkreślił szef MSW. Bartłomiej Sienkiewicz powiedział, że służby gotowe są na dwa scenariusze. - Istnieją bardzo poważne przesłanki, że życie i zdrowie tego pana może być zagrożone. Żaden sygnał nie jest bagatelizowany ani w jedną, ani w drugą stronę - wyjaśnił. Jego zdaniem historia ta już dawno swoim rozedrganiem emocjonalnym przekroczyła wszelkie dopuszczalne granice racjonalności. Podkreślił też, że obecny rząd jest pierwszym, który od 25 lat zajął się tym problemem.

W drugiej części rozmowy Bartłomiej Sienkiewicz o sprawę powołania komisji śledczej w sprawie Antoniego Macierewicza.- Jestem przeciwnikiem tej komisji, ponieważ komisje w Polsce nie służą wyjaśnianiu, tylko służą pewnej demonstracji emocji politycznych - to po pierwsze. Po drugie mamy dość wyjątkowy okres. Od 5 lat, pierwszy raz od ćwierć wieku, służby specjalne w Polsce pracują bez rozgłosu, bez histerii medialnych, bez awantur i są efekty tej ciszy. I państwo polskie na tej ciszy korzysta – podsumował szef MSW.

Cała rozmowa tutaj

Mapa serwisu