Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 11.02.2014

Policja dobrze przygotowana do wyjścia Mariusza Trynkiewicza

- Możliwość wyjścia pana Trynkiewicza na wolność była przez policję już od dawna rozpatrywana jako możliwy scenariusz. W moim przekonaniu policja jest dobrze przygotowana do tego momentu - powiedział Bartłomiej Sienkiewicz minister spraw wewnętrznych, który wspólnie z Markiem Działoszyńskim komendantem głównym policji spotkali się z dziennikarzami.

Szef MSW zwrócił uwagę na atmosferę napięcia, która związana jest z opuszczeniem więzienia przez M. Trynkiewicza. - Nie jest to pierwszy wielokrotny morderca, który wychodzi na wolność po odbyciu kary ani w Polsce, ani w Europie. Ta sytuacja pomimo swojego symbolicznego wymiaru, przybrała ostatnio rozmiary narodowej histerii – wyjaśnił. Zaapelował też o tonowanie emocji - Trudno nie zauważyć, że część mediów aktywnie tę atmosferę podgrzewa. Jestem pewny, że rozmiar tego rozemocjonowania, jest absolutnie nieuzasadniony wobec potencjalnych zagrożeń, które mogły by się z tym wypadkiem wiązać – powiedział podkreślając, że organy państwowe działają w tej sprawie normalnie.

Komendant główny policji zapowiedział realizację działań ochronnych w stosunku do Mariusza Trynkiewicza. - Po pierwsze żeby zabezpieczyć jego zdrowie i życie przed ewentualną zemstą. Ale przede wszystkim dlatego, żeby zabezpieczyć społeczeństwo przed możliwymi działaniami przestępczymi – wyjaśnił szef policji. Zapewnił, że funkcjonariusze podejmą wszystkie działanie, na które zezwala prawo, aby zabezpieczyć społeczeństwo przed ewentualnymi działaniami przestępczymi. Szczegółych operacji są niejawne.

- Jestem przekonany, że z zadań jakie zostały nałożone na policję, ta formacja jak zwykle w takich okolicznościach dobrze się wywiąże – zaznaczył B. Sienkiewicz. 

 

Mapa serwisu