Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 15.02.2014

Złoto dla strażaka Zbigniewa Bródki!


fot. AFP/EAST NEWS

Strażak z Komendy Powiatowej PSP w Łowiczu Zbigniew Bródka zdobył złoty medal olimpijski w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 1500 metrów.

Urodzony w 1984 r. Zbigniew Bródka to kilkunastokrotny mistrz Polski, zarówno na krótkim, jak i długim torze. Oprócz złotego medalu olimpijskiego Bródka, może się pochwalić również zwycięstwem w Pucharze Świata na 1500 m,

Sekcyjny Zbigniew Bródka jest również zawodowym strażakiem. W Państwowej Straży Pożarnej pracuje od czterech lat i jak sam mówi, nie zamierza rezygnować z tej pracy, bo po pierwsze ją lubi, a po drugie zdaje sobie sprawę, że kariera sportowca mimo wszystko trwa dosyć krótko. Na co dzień służy w jednostce ratowniczo-gaśniczej w Łowiczu. Obecnie został oddelegowany do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, gdzie wypełnia obowiązki służbowe i przechodzi kurs, który pozwoli mu awansować do stopnia aspiranta. „Gdyby nie panowie komendanci, z komendantem głównym Wiesławem Leśniakiewiczem na czele, gdyby nie komendant łódzki i mój bezpośredni przełożony komendant powiatowy, to nic by się nie udało. Gdyby nie pomoc innych strażaków z jednostki, choćby przy układaniu grafików, nie mógłbym realizować swoich celów. Czasami kosztem ich wolnego czasu, kiedy trzeba pojechać na zgrupowanie lub na zawody. Trafiłem na wspaniałych ludzi, którzy rozumieją to, że mam drugą pasję i że mogę powalczyć o olimpijski medal w łyżwiarstwie.” –mówił na początku lutego Zbigniew Bródka w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” 


fot. AP/FOTOLINK

   Zbigniew Bródka

   Data ur.: 8 października 1984 r.,    Głowno
   Wzrost/Waga: 183 cm / 85 kg
   Klub: UKS Błyskawica Domaniewice
   Trener: Mieczysław Szymajda, Wiesław Kmiecik
   Największe sukcesy:

 1. miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi - 1500 m

1. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ w sezonie 2012/2013 -  1500 m

3. miejsce w mistrzostwach świata w Soczi w 2013 roku - drużynowo

 

 

   

 

  • AP/FOTOLINK
  • AFP/EAST NEWS
  • AFP/EAST NEWS

Mapa serwisu