Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 15.02.2014

Minister Bartłomiej Sienkiewicz po zwycięstwie Zbigniewa Bródki: „Duma rozpiera wszystkie służby MSW”


fot. AFP/EAST NEWS

„Codziennie Pan gasi, dziś rozpalił Pan emocje w całej Polsce. Panie Zbyszku duma rozpiera wszystkie służby MSW.” – powiedział minister Bartłomiej Sienkiewicz w rozmowie telefonicznej ze złotym medalistą Igrzysk Olimpijskich w łyżwiarstwie szybkim na 1500 metrów – strażakiem Zbigniewem Bródką.

Zbigniew Bródka, który pełni służbę w straży pożarnej w Łowiczu zdobył dziś złoty medal olimpijski pokonując o trzy tysięczne sekundy Holendra Koena Verweija. To drugi wielki sukces strażaka – wcześniej zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim również na 1500 m.

Szef MSW pogratulował telefonicznie olimpijczykowi sukcesu na igrzyskach w Soczi. Bródka zapewnił ministra Bartłomieja Sienkiewicza, że nadal będzie strażakiem, bo to jego wymarzona formacja. „Gdyby nie panowie komendanci, z komendantem głównym Wiesławem Leśniakiewiczem na czele, gdyby nie komendant łódzki i mój bezpośredni przełożony komendant powiatowy, to nic by się nie udało.(…) Trafiłem na wspaniałych ludzi, którzy rozumieją to, że mam drugą pasję i że mogę powalczyć o olimpijski medal w łyżwiarstwie” – mówił przed igrzyskami tygodnikowi „Wprost” Zbigniew Bródka o pracy w Państwowej Straży Pożarnej

Mapa serwisu