Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 21.02.2014

Wizyta w sztabach kryzysowych

Fot. M. Śmiarowski / KPRM
Fot. M. Śmiarowski / KPRM

W związku z aktualną sytuacją na Ukrainie premier Donald Tusk oraz minister Bartłomiej Sienkiewicz spotkali się z przedstawicielami sztabów kryzysowych Województw Podkarpackiego i Lubelskiego. Premier oraz szef MSW sprawdzili gotowość sztabów na ewentualne przyjęcie uchodźców z Ukrainy.

Wojewodowie, służby oraz dyrektorzy placówek medycznych są przygotowani na różne warianty związane ze wzmożonym napływem osób poszkodowanych w wyniku wydarzeń na Ukrainie. Jak do tej pory, od początku roku 30 obywateli Ukrainy złożyło wnioski o nadanie statusu uchodźcy. Na leczeniu w polskich szpitalach przebywa również 17 Ukraińców, a 8 ma przyjechać do naszego kraju jeszcze dziś. Obecnie we wszystkich przejściach w województwach lubelskim i podkarpackim odprawy prowadzone są na bieżąco, a ruch odbywa się bezproblemowo.

W spotkaniu oprócz Premiera Donalda Tuska oraz Ministra Bartłomieja Sienkiewicz uczestniczyli również m.in. Piotr Stachańczyk, Sekretarz Stanu w MSW, gen. bryg SG Dominik Tracz, Komendant Główny Straży Granicznej, Rafał Rogala, Szef Urzędu ds. Cudzoziemców, Małgorzata Chomycz-Śmigielska, Wojewoda Podkarpacki oraz Jolanta Szołno-Koguc, Wojewoda Lubelski .

Mapa serwisu