Powitanie mistrza - Aktualności - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 24.02.2014

Powitanie mistrza

„Jak się spotyka wielki talent i doskonałe wyczucie tego talentu i mądrość życiowa. Jak się spotyka Pan Bródka i spotyka się Pan prezes Kowalczyk i Pan generał Leśniakiewicz to z tego wszystkiego jest złoto olimpijskie. Jeden z nas, jeden z ludzi munduru został uhonorowany najwyższym sportowym odznaczeniem. Gratuluję.”– powiedział Bartłomiej Sienkiewicz do Zbigniewa Bródki, złotego medalisty igrzysk olimpijskich w Soczi. „Najszybszy strażak świata” został dzisiaj przywitany przez szefa MSW i strażaków w komendzie PSP na Ursynowie. 

Złoty medalista z Soczi otrzymał od szefa MSW nagrodę w wysokości 20 tys. zł Przypomnijmy, że Zbigniew Bródka już wcześniej poinformował ministra, że mimo sukcesu nie zamierza odejść ze służby w straży pożarnej.

„Jestem zrealizowany w stu procentach jako sportowiec. Straż zaskoczyła mnie tym przywitaniem,  to było coś pięknego jak przyjeżdża się i witają najbliżsi koledzy, Pan minister Sienkiewicz, minister Biernat oraz generał Leśniakiewicz, który przyczynił się do tej współpracy, którą nawiązaliśmy między strażą pożarną a polskim związkiem łyżwiarstwa szybkiego. A zaowocowało to czymś pięknym – tymi dwoma medalami, które mam w ręku. Dzięki właśnie przychylności tych ludzi, mogłem skutecznie pogodzić swoje obowiązki zawodowe jako strażak i sportowiec” – powiedział Zbigniew Bródka.

Zbigniew Bródka, który na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej PSP w Łowiczu podczas Igrzysk w Soczi zajął 1. miejsce w wyścigu na 1500 metrów. Konkurs dostarczył wyjątkowych emocji, gdyż o ostatecznym zwycięstwie strażaka zadecydowały ułamki sekund. Drugiego Koena Verweija z Holandii Bródka pokonał o zaledwie 0,003 s.  Dzięki temu zwycięstwu Zbigniew Bródka został pierwszym polskim panczenistą, który został medalistą olimpijskim oraz pierwszym polskim mistrzem olimpijskim w tej dyscyplinie. To drugi wielki sukces strażaka – wcześniej zwyciężył w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim również na 1500 m. Podczas Igrzysk w Soczi Bródka wspólnie z Konradem Niedźwiedzki i Janem Szymańskim zdobyli także brązowy medal w rywalizacji drużynowej panczenistów. Polacy po pasjonującym biegu pokonali Kanadyjczyków.

 

Mapa serwisu