Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 05.03.2014

Bartłomiej Sienkiewicz dla „Gazety Wyborczej”: „W Legii symbioza z chuliganami”

prasa

„Trudno będzie argumentować Ekstraklasie, że dotychczasowa polityka klubów zmierza do zwiększenia bezpieczeństwa na stadionach. Niedzielne wydarzenia na stadionie Legii są raczej dowodem na coś odwrotnego” -  powiedział w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” Bartłomiej Sienkiewicz.

Szef MSW w rozmowie z redaktorem Michałem Szadkowskim podkreślił, że dotychczasowa polityka Legii, polega na symbiozie władz z chuliganami i zaznaczył, że warszawski klub nie jest w tym zakresie wyjątkiem. „W niedzielę zobaczyliśmy, do czego prowadzi ta tolerancja. Taka droga zawsze kończy się katastrofą. Legia pozuje na nowoczesny europejski klub, a na jej stadionie wezwana na pomoc policja zastaje zamkniętą na głucho bramę wejściową i pracownik nie ma do niej klucza.” – podsumował niedzielne wydarzenia na stadionie przy Łazienkowskiej Bartłomiej Sienkiewicz.

Po niedzielnej awanturze policja zapowiedziała skierowanie wniosku do prokuratury o popełnienie przestępstwa przez organizatora. Minister również zapowiedział konsekwencje wobec władz Legii „ Jako urzędnik państwowy nie mam prawa prognozować, w jaki sposób te sprawy się zakończą. Jestem jednak przekonany, że decyzje będą bardziej po stronie bezpieczeństwa obywateli niż dotychczasowej polityki klubu.” – tłumaczył Bartłomiej Sienkiewicz. Szef MSW podkreślił, że rząd będzie się sprzeciwiał wszelkim propozycjom zliberalizowania przepisów o bezpieczeństwie imprez masowych.

Cała rozmowa dostępna jest tutaj. 

Mapa serwisu