Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 17.03.2014

13 dni i aż 35 ofiar śmiertelnych w pożarach!


fot. Michal Adamowski/REPORTER

Z prowadzonych przez Państwową Straż Pożarną statystyk wynika wyraźnie, że w ostatnim okresie wzrosła liczba pożarów.Tylko w ciągu ostatnich 13 dni, tj. od 1 do 13.03.2014 r. strażacy wyjeżdżali w sumie do ponad 19,5 tys. pożarów, w których śmierć poniosło aż 35 osób.

Mimo lepszego wyposażenia, wyszkolenia i krótszego czasu dojazdu, wielu ludzi wciąż ginie w pożarach. Najprostszym i najłatwiejszym sposobem na uniknięcie tego rodzaju zagrożenia jest zakup czujek tlenku węgla (czadu) i dymu, które mogą uratować życie. Ich koszt zaczyna się już od kilkudziesięciu złotych. 

Nie jesteśmy niestety w stanie całkowicie wyeliminować ryzyka pożaru, ale zwiększając środki ostrożności możemy uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji. 

Ogień stanowi duże niebezpieczeństwo i może powodować spore straty. Dlatego warto przeciwdziałać i postępować rozważnie, i zastosować odpowiednie rozwiązania przeciwpożarowe, które będą chroniły nas, naszych najbliższych i nasze mienie. 

Warto pamiętać, że do wywołania pożaru wystarczy nawet jedna iskra.

Do wzrostu liczby pożarów w ostatnim okresie przyczyniła się również wiosenna aura za naszymi oknami. Apelujemy więc o rozsądek i niewypalanie traw, łąk i nieużytków. Pomimo dopiero kilku dni cieplejszej pogody, w tego rodzaju zdarzeniach śmierć także poniosła już 1 osoba.

/źródło: Państwowa Straż Pożarna/

Mapa serwisu