Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 25.03.2014

Gość Radia ZET, Radio ZET, 24.03.2014 r.

fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

„Ja odpowiadam za szpitale MSW i mogę powiedzieć, że nie było żadnego takiego przypadku” – w ten sposób minister Bartłomiej Sienkiewicz odniósł się do zarzutu, że z jednego z polskich szpitali wypisano Ukraińca z ciężkimi obrażeniami. „Mam wrażenie, że PiS stosuje się dokładnie do wskazówek Janusza Palikota jeśli chodzi o sposób prowadzenia kampanii wyborczej. Czyli tak naprawdę żerowania na ludzkim nieszczęściu i próby robienia z tego kapitału politycznego” – dodał szef MSW.

Bartłomiej Sienkiewicz podczas rozmowy z Moniką Olejnik na antenie Radia Zet przypomniał również, że Polska udzieliła pomocy lekarskiej i humanitarnej największej liczbie rannych na Majdanie Ukraińców.  „Ukraińcy, którzy są hospitalizowani w Polsce nadal będą u nas leczeni. My udzielaliśmy pomocy stronie ukraińskiej w momencie kiedy Ukraińcy byli zagrożeni w szpitalach w swoim kraju. Bywały przypadki kiedy ludzie Janukowycza wyciągali ze szpitala rannych. Od Majdanu minęło już prawie półtora miesiąca, a sytuacja się stabilizuje. „ – dodał minister Bartłomiej Sienkiewicz.

Bartłomiej Sienkiewicz, odniósł się także do niedawnych słów Premiera Donalda Tuska. Szef MSW stwierdził, że  "premier nie straszy wojną, ale nazywa rzeczywistość po mieniu". "Żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości, do tej pory w Europie od 1945 roku nie było przypadku, żeby ktoś za pomocą agresji zbrojnej jednostronnie nie tylko zmienił granice państw, ale też ogłosił formalnie, że przejmuje fragment obcego terytorium, to jest otwarcie zupełnie nowego rozdziału, gdzie wszystko jest możliwe" – dodał Bartłomiej Sienkiewicz.

Wiarygodność polskiego rządu pozwala nam prowadzić dobrą politykę

Bartłomiej Sienkiewicz o działaniach Polski wobec kryzysu ukraińskiego

Podczas rozmowy szef MSW skomentował także, politykę polskiego rządu wobec kryzysu na Ukrainie. „To że w tej chwili rząd potrafi tak sprawnie mobilizować opinię publiczną i odgrywać jedną z kluczowych ról w kryzysie ukraińskim, wynika z tego, że nikt nas nie podejrzewa o to, że jesteśmy rusofobami (…) Właśnie ta wiarygodność pozwala nam prowadzić dobrą politykę” – podkreślił Bartłomiej Sienkiewicz. 

Cała rozmowa dostępna jest tutaj.

Mapa serwisu