Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 02.04.2014

Narada rodzinna: porady dla rodzin i czaty z rządowymi ekspertami

Narada rodzinna

Dla kogo „Narada rodzinna”?

„Narada rodzinna” jest dla tych, którzy szukają informacji w ważnych dla rodziny sprawach. Cykl będzie koncentrował się wokół rodziny, a wśród różnorodnych porad każdy znajdzie coś dla siebie.

„Narada rodzinna” będzie się składać z 2 części:

  • porad, publikowanych co tydzień,
  • czatów z rządowymi ekspertami, przeprowadzanych co miesiąc.

Każdy miesiąc to inna tematyka porad. Podsumowaniem tematów z całego miesiąca będzie czat. Chcemy, aby internauci nie tylko otrzymali garść praktycznych informacji o polityce prorodzinnej, ale mogli też zadać pytania ekspertowi i otrzymać od razu odpowiedź..

W każdy czwartek nowa porada

Pamiętajcie o nas w każdy czwartek i  odwiedzajcie  Facebook Kancelarii Premiera. To tam będziemy publikować praktyczne porady dla rodzin. Porady będą dotyczyć  między innymi urlopów rodzicielskich, opieki nad dzieckiem i różnych ułatwień dla rodzin. W kwietniu będziemy rozmawiać o tym, jak korzystać z urlopów dla rodziców.

Czat z ekspertem na koniec miesiąca

Masz więcej pytań? A może chcesz dopytać o szczegóły? Możesz to zrobić podczas czatu. Rządowi eksperci chętnie odpowiedzą na Twoje pytanie i doradzą, jak stosować przepisy w praktyce.

Wszystkich zainteresowanych zorganizowaniem czatu z rządowym ekspertem na swoim profilu na Facebooku zapraszamy do kontaktu pod adresem naradarodzinna@kprm.gov.pl.

Jak było w 2013 roku?

W ubiegłym roku podczas „Narady rodzinnej”  rządowi eksperci udzielili 258 odpowiedzi.  W 3 tygodnie przeprowadziliśmy 8 czatów. Największe emocje wzbudził czat o urlopie rodzicielskim - eksperci odpowiedzieli wtedy na 125 pytań. W tym roku zmieniliśmy nieco formułę cyklu i poszerzyliśmy ją o cotygodniowe porady.

***
Więcej o rządowym wsparciu dla rodziny na www.rodzina.gov.pl

Mapa serwisu