Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 03.04.2014

Wizyta szefa MSW w Poznaniu

Bartłomiej Sienkiewicz podczas dzisiejszej wizyty w Poznaniu spotkał się m.in. z Piotrem Florkiem, Wojewodą Wielkopolskim, Ryszardem Grobelnym, Prezydentem Poznania i insp. Rafałem Batkowskim, Wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim.

Minister Bartłomiej Sienkiewicz wręczył listy gratulacyjne dla funkcjonariuszy wydziału ds. zwalczania przestępczości narkotykowej „Odnieśli oni znaczące sukcesy w walce z tą plagą. Nie tylko w skali województwa, ale także na tle kraju” – powiedział minister podczas briefingu po spotkaniu w komendzie wojewódzkiej.

Celem wizyty ministra było również zapoznanie się z realizacją programu standaryzacji w województwie wielkopolskim.  Program zakłada polepszenie warunków obsługi obywateli, a także stworzenie ujednoliconego standardu komend i komisariatów. Garnizon wielkopolski otrzymał na remonty i inwestycje 32 milionów zł. 

W województwie wielkopolskim odbywają się również debaty o bezpieczeństwie czyli cykliczne spotkania mieszkańców z przedstawicielami policji na temat bezpieczeństwa. „Pozwala to trochę poza procedurami, w trybie normalnego, otwartego spotkania z mieszkańcami poruszyć kwestie bezpieczeństwa (…) Wartość tego jest tak duża, że komendant główny zalecił już szefom innych garnizonów wprowadzenie podobnej działalności” – podkreślił szef MSW. 

Mapa serwisu