Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 09.04.2014

Bartłomiej Sienkiewicz: „To przełomowy moment w walce z korupcją”

Bartłomiej Sienkiewicz w studio radiowej jedynki

To jest przełomowy moment w Polsce. Wielki międzynarodowy koncern przyznaje się do tego, że działał korupcyjnie w Polsce. (…) To przesuwa Polskę z Europy wschodniej do zachodu. Ta decyzja została podjęta na materiałach i informacjach, które zostały dostarczone stronie amerykańskiej. To jest wielki dzień dla Polski – powiedział na antenie radiowej Jedynki minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz. Koncern Helwett-Packard przyzna się do braku nadzoru nad polskim oddziałem firmy, w związku z tzw. „infoaferą”.

Bartłomiej Sienkiewicz dodał, że odpowiedzialność za korupcję w naszym kraju to również kwestia sfery biznesu. - To jego odpowiedzialność, jego kryteria moralności decydują o tym, jaką skalę korupcji mamy w danym kraju – stwierdził szef MSW.

Podczas rozmowy poruszono także kwestię małego ruchu granicznego w kontekście konfliktu między Ukrainą a Rosją. Bartłomiej Sienkiewicz przypomniał, że Polska zawsze odróżnia to co jest polityką państwa od relacji międzyludzkich i podkreślił, że nie ma żadnych powodów aby rezygnować z małego ruchu granicznego z Obwodem Kaliningradzkim.

Bartłomiej Sienkiewicz mówił także o zwalczaniu bandytyzmu stadionowego. W zeszłym tygodniu szef MSW spotkał się z właścicielem Zawiszy Bydgoszcz i prezesem Wisły Kraków. Te dwa kluby jako pierwsze wydały wojnę pseudokibicom.  Bartłomiej Sienkiewicz odniósł się także do kwestii obecności policji na meczach piłkarskich. – To nie chodzi o to, aby policja była na każdym meczu na każdym stadionie.(…) To nie jest żadne rozwiązanie. Chodzi o to, aby w sytuacji szczególnego ryzyka (…) uprzednio się zabezpieczyć. – stwierdził szef MSW.

Cała rozmowa dostępna tutaj. 

Mapa serwisu