Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 29.04.2014

Janusz Skulich nowym szefem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Bartłomiej Sienkiewicz wręcza nominację na szefa RCB Januszowi Skulichowi
 

Dotychczasowy zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Janusz Skulich został nowym szefem Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wniosek o jego powołanie skierował do premiera minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

Będę wnioskował do Pana premiera o powołanie Pana generała Skulicha na stanowisko szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Wydaję mi się to najbardziej odpowiednia kandydatura. Mam absolutne przekonanie, że Pan generał Skulich jest w stanie sobie z tym zadaniem poradzić. To jest jeden z najbardziej doświadczonych operacyjnych generałów w służbach MSW

Bartłomiej Sienkiewicz o Januszu Skulichu, Polsat News, 24.05.2014 r.

Janusz Skulich w 2002 został powołany na stanowisko śląskiego komendanta wojewódzkiego, a od  stycznia 2008 roku pełnił funkcję zastępcy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej.

W 2006 roku dowodził akcją ratowniczą po katastrofie budowlanej na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich, za co został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest także laureatem nagrody im. Jerzego Zimowskiego, przyznawanej przez Instytut Spraw Publicznych. Janusz Skulich był także dowódcą zakończonych niedawno największych od 40 lat ćwiczeń służb MSW.

Jego pierwszym zadaniem po objęciu funkcji szefa RCB będzie poprawa przepływu informacji pomiędzy Rządowym Centrum Bezpieczeństwa a Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i Ministerstwem Spraw Wewnętrznych. 

Mapa serwisu