Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 04.05.2014

Uroczyste promocje oficerskie strażaków

Dzień Strażaka
Fot. Maciej Śmiarowski/KPRM

406 absolwentów Szkoły Głównej Służby Pożarniczej otrzymało w niedzielę stopnie oficerskie. 

Uroczyste obchody Dnia Strażaka odbyły się na pl. marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Poprzedziły ją złożenie przez delegację absolwentów SGSP wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową płk. poż. Krzysztofa Smolarkiewicza oraz Msza Święta w Bazylice Katedralnej sw. Floriana i św. Michała Archanioła  na warszawskiej Pradze. 

Podczas uroczystości na pl. Piłsudskiego 406 strażaków otrzymało promocję oficerską.  
- Wszystkim wam możemy zazdrościć tego zaufania, uznania i dumy, jaka bije z waszego oblicza, kiedy ludzie dziękują wam za pomoc – zwrócił się do strażaków obecny na uroczystościach premier Donald Tusk. W swoim przemówieniu podkreślił świetne wyniki strażaków na tle europejskim oraz zaufaniu, jakim darzą tę służbę Polacy. - Jesteście fundamentem państwa polskiego – zaznaczał premier. 

Również minister Bartłomiej Sienkiewicz podziękował strażakom za ich trud i poświęcenie. - W dniu waszego święta chylę czoło przed wami i przed waszą pracą. Jesteście solą tej służby - powiedział szef MSW. Zaznaczył również, jak wielkim zaufaniem i przychylnością cieszą się strażacy w społeczeństwie. – Państwo polskie może zawsze na was liczyć – podkreślił Bartłomiej Sienkiewicz. 

Podczas uroczystości złożono kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza. Obchody zakończono defiladą pododdziałów. 

  • Fot. Maciej Śmiarowski/KPRM
  • Fot. Maciej Śmiarowski/KPRM
  • Fot. Maciej Śmiarowski/KPRM

Mapa serwisu