Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 02.07.2014

„Rowerem bezpiecznie do celu” już w najbliższy piątek w Parku Agrykola

Symulator dachowania, pokaz tresury psów ratowniczych, prezentacja sprzętu wykorzystywanego przez służby MSW, warsztaty, na których rodzice dowiedzą się jak dobrać fotelik dla dziecka, a dorośli przy pomocy alkogogli przekonają się, jak niebezpieczna jest jazda samochodem po spożyciu alkoholu. To tylko niektóre atrakcje, jakie MSW i KGP przygotowały dla uczestników piątkowego pikniku.

Impreza „Bądź bezpieczny latem w mieście” odbędzie się w piątek (4 lipca) w godz. 10.00 – 14.00 w Parku Agrykola. Podczas imprezy MSW i służby zainaugurują kampanię pn. „Rowerem bezpiecznie do celu”. Akcja potrwa do końca wakacji.

Na dzieci czeka wiele atrakcji z upominkami i nagrodami, których fundatorem jest MSW. Każdy będzie mógł sprawdzić umiejętności jazdy na rowerze w miasteczku ruchu drogowego, a także zobaczyć pokaz pojazdów Straży Granicznej.

Założeniem kampanii „Rowerem bezpiecznie do celu” jest promowanie bezpieczeństwaw ruchu drogowym rowerzystów, w szczególności dzieci i młodzieży, kształtowanie postawy świadomego i bezpiecznego uczestnika ruchu drogowego, przestrzegającego przepisów prawa. Ideą kampanii jest także zaznajomienie dzieci i młodzieży z zagrożeniami, które mogą spotkać je na drodze oraz wyrobienie nawyku przestrzegania przepisów prawa o ruchu drogowym. 

Kampania „Rowerem bezpiecznie do celu” jest elementem ogólnopolskiego, rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań pn. „Razem bezpieczniej”.

Mapa serwisu