Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 08.07.2014

Sprawdź, czy Twój paszport jest gotowy do odbioru

Wakacyjne miesiące, to czas, kiedy wzrasta liczba osób, które zgłaszają się do urzędów, by wyrobić nowy paszport. Dzięki stronie www.paszporty.msw.gov.pl szybko sprawdzisz, czy dokument jest już gotowy do odbioru.

W ubiegłym roku nowy dokument odebrało 1 515 614 osób w organach paszportowych w kraju i za granicą. Najwięcej paszportów wydano w czerwcu (208 457) i w lipcu (192 422). Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przypomina, że od stycznia 2013 roku paszport możemy wyrobić u dowolnego wojewody na terenie całego kraju.

Wystarczy na stronie www.paszporty.msw.gov.pl  w odpowiednią rubrykę wpisać numer sprawy umieszczony na potwierdzeniu złożenia wniosku otrzymanym w urzędzie. W zależności od stanu realizacji sprawy, wyświetli się następująca informacja:

  • wniosek został przyjęty,
  • wniosek został odrzucony,
  • personalizacja dokumentu,
  • paszport gotowy do odbioru.

Dodatkowo po ubiegłorocznej zmianie przepisów, aby złożyć wniosek o wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego nie trzeba jechać do punktu paszportowego w miejsce swojego zameldowania. Obecnie wniosek można złożyć w dowolnym, najdogodniejszym dla nas punkcie paszportowym na terenie kraju. W tym samym punkcie odbierzemy także gotowy dokument.

Paszporty wydane w 2013 roku

Mapa serwisu