Szef MSW w Radio TOK FM - Aktualności - Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji

Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 17.07.2014

Szef MSW w Radio TOK FM

na zdjęciu minister Bartłomiej Sienkiewicz w studio TOK FM

Bartłomiej Sienkiewicz był gościem redaktor Janiny Paradowskiej na antenie Radia TOK FM. Podczas rozmowy poruszono kwestie tzw. „afery podsłuchowej” oraz reformy służb, która niedawno trafiła do Sejmu.

Podczas rozmowy Bartłomiej Sienkiewicz przypomniał, że w sprawie afery podsłuchowej toczy się postępowanie prokuratorskie, a ABW i Policja wykonują czynności w obrębie tego śledztwa. Podkreślił także, że jest ono objęte tajemnicą, a minister ma ograniczony dostęp do informacji na jego temat.  – To jest cała sfera czynności analitycznych (…) To pozwala się zorientować, że śledztwo jest wielowątkowe – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz i poinformował, że śledztwo prowadzą trzy równolegle powołane grupy w Policji i ABW. – To co mogłem powiedzieć o tej sprawie powiedziałem na sali sejmowej – dodał szef MSW.

Minister przypomniał także sprawę Edwarda Snowdena w kontekście wydarzeń w naszym kraju – Tam nikt nie domagał się dymisji. Zostali wszyscy szefowie CIA i NSA. Jest oczywiste, że jeśli mamy do czynienia z takim wydarzeniem, to Ci ludzie, którzy właśnie teraz piastują stanowiska, powinni to wyjaśnić. Mają wszystkie instrumenty, są ich świadomi i wiedzą jak ich używać. – stwierdził Bartłomiej Sienkiewicz.  

- Wszelkie procedury z mojej strony zostały dopełnione. Jeśli one okazały się niewystarczające to znaczy, że trzeba je zmienić 

Bartłomiej Sienkiewicz

- Wszelkie procedury z mojej strony zostały dopełnione. Jeśli one okazały się niewystarczające to znaczy, że trzeba je zmienić – podkreślił szef MSW. Minister odniósł się także do sprawy reformy służb specjalnych. Powiedział, że z perspektywy czasu można stwierdzić, że głębokie reformy w służbach negatywnie wpływały na bezpieczeństwo  państwa – Trendem na świecie jest integracja działań państwa i integracja działań służb. Ta reforma, która nie jest rewolucją jest jednocześnie integracją narzędzi bezpieczeństwa wewnętrznego państwa – powiedział Bartłomiej Sienkiewicz i podkreśli, że reforma nie może zaburzyć pewnych procesów bezpieczeństwa.

Minister Sienkiewicz odniósł się do sprawy ewentualnego odejścia ze stanowiska - Ministrem zostaje się z woli premiera i kończy się pracę z woli premiera. – podkreślił szef MSW i dodał, że nie będzie komentował przyszłych decyzji szefa rządu. 

Mapa serwisu