Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 22.07.2014

II Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej

II Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej odbędą się 26-27 lipca 2014 r. na stadionie Legii, przy ul. Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Jest to największa na świecie impreza sportowa dla dzieci z domów dziecka. W tym roku udział w niej weźmie aż 28 zespołów!

Mistrzostwa są kontynuacją Międzynarodowych Mistrzostw Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Nadzieja na Euro”, które  od początku t.j. od sierpnia 2011 roku wpisane są do rządowego programu Razem bezpieczniej koordynowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Do współorganizatorów należą m. in. Urząd m. st. Warszawy, Stowarzyszenie Vita Activa i Stowarzyszenie Akademia Wilanowska, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy.

Głównym celem przeprowadzenia Mistrzostw jest:

  • uaktywnienie dzieci  z placówek opiekuńczo-wychowawczych do uczestnictwa w imprezach sportowych, stanowiących kontynuację celów i zadań wychowania fizycznego i zdrowotnego,
  • promowanie wśród osób najmłodszych z rodzin zagrożonych patologią społeczną sportu oraz jego zalet.
  • kształtowanie, poszerzanie zdolności komunikacji społecznej oraz rozwijanie umiejętności współdziałania z rówieśnikami, co w znacznym stopniu wpływa na rozwój i możliwości sprawnego funkcjonowania w społeczeństwie młodzieży.

W tegorocznych Mistrzostwach przewidziany jest udział 28 drużyn z całego świata, m.in. z Brazylii, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Zimbabwe, Mongolii czy RPA. Na płycie boiska będzie można zobaczyć około 300 młodych sportowców. Bez wątpienia jednym z głównych punktów programu będzie mecz pokazowy Polska-Reszta Świata z udziałem znanych piłkarzy z różnych klubów z całego kraju oraz zagranicy, m.in. z  Manchester United, Arsenal Londyn, Bayer Leverkusen, Celtic FC, Legia Warszawa, czy Wisła Kraków. Uroczystość zaszczycą swoja obecnością m.in. Stefan Majewski - Dyrektor Sportowy Polskiego Związku Piłki Nożnej, Dariusz Dziekanowski – Przewodniczący Klubu Wybitnego Reprezentanta, Tomasz Kłos – były reprezentant Polski w piłce nożnej. Kolejnym ważnym punktem będzie wspólne krojenie największego na świecie tortu w kształcie piłki. 

Uwieńczeniem Mistrzostw będzie Gala Finałowa, podczas której zostaną wręczone medale, puchary i nagrody rzeczowe, w tym od MSW odtwarzacze MP4, pulsometry, liczniki rowerowe dla 3 zwycięskich drużyn, drobne upominki dla trenerów i opiekunów tych drużyn oraz Puchar „Fair Play” dla drużyny Fair Play ufundowany przez Ministra Spraw Wewnętrznych w ramach programu „Razem bezpieczniej”. 

Mapa serwisu