Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 28.07.2014

Polska wicemistrzem świata w piłce nożnej dzieci z domów dziecka!

Reprezentacja Polski zdobyła wicemistrzostwo świata dzieci z domów dziecka. W finale młodzi Polacy ulegli reprezentacji Rosji 2-1 po rzutach karnych.. Trzecie miejsce przypadło Holandii, która w meczu o brąz okazała się nieco lepsza od Wietnamu, zwyciężając 3-1. Natomiast Puchar Fair Play ufundowany przez MSW trafił w ręce najmłodszej drużyny z Estonii.

W imprezie, która odbyła się 26 i 27 lipca na stadionie Legii wzięły udział 28 drużyny, które w sumie liczyły około 300 młodych zawodników z Domów Dziecka, m.in. z Litwy, Brazylii, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Zimbabwe, Mongolii, RPA, Rosji, Węgier, Francji, Niemiec, Polski, Tajlandii, Wietnamu, Finlandii, Białorusi, Estonii.

Pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw Świata jest Stowarzyszenie „Nadzieja na Mundial”. Do współorganizatorów należą m. in. Urząd m. st. Warszawy, Stowarzyszenie Vita Activa i Stowarzyszenie Akademia Wilanowska,  Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy.  Mistrzostwa są kontynuacją Międzynarodowych Mistrzostw Domów Dziecka w Piłce Nożnej „Nadzieja na Euro”, które  od początku t.j. od sierpnia 2011 roku wpisane są do rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań  Razem bezpieczniej .

W tym roku dla laureatów trzech zwycięskich drużyn, trenerów, opiekunów oraz drużyny Fair Play, Ministerstwo ufundowało odtwarzacze MP4, pulsometry, liczniki rowerowe. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” od 2011 roku współpracuje ze Stowarzyszeniem podczas organizacji Mistrzostw Polski i Europy fundując nagrody dla najlepszych zawodników i zwycięskich drużyn.

Podczas mistrzostw dla wszystkich uczestników organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji. Jedną z nich było wspólne krojenie największego na świecie tortu w kształcie piłki. 

Jedną z głównych atrakcji był mecz pokazowy Polska-Reszta Świata z udziałem znanych piłkarzy z różnych klubów z całego kraju oraz zagranicy. W drużynie "Biało - Czerwonych" wystąpili m.in. Radosław Gilewicz, Jacek Krzynówek czy Dariusz Dziekanowski, a w zespole przeciwnym na bramce stał Raul Valbuena, były gracz m.in. Realu Saragossa czy CD Toledo, a obroną kierował Thomas Berthold, złoty i srebny medalista Mistrzostw Świata.

Zmagania młodych piłkarzy oglądało ok. 3000 kibiców. 

Mapa serwisu