Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.
Data publikacji 16.09.2014

Trwa modernizacja żorskiej komendy

Wizualizacja wyremontowanej Komendy Miejskiej Policji w Żorach
Wizualizacja wyremontowanej Komendy Miejskiej Policji w Żorach 

Policjanci z Żor już wkrótce będą pracować w wyremontowanej komendzie. To kolejny obiekt modernizowany w ramach środków pochodzących m.in. z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. 

Wznowiono prace modernizacyjne Komendy Miejskiej Policji w Żorach. Kilka miesięcy temu, gdy w ruszyła termomodernizacja budynku, okazało się, że w otworach wentylacyjnych ptaki, objęte ścisłą ochroną gatunkową, uwiły sobie gniazda. Prace wstrzymano z dnia na dzień, a wykonawcy zmuszeni byli zaczekać kilkanaście tygodni. Pod koniec wakacji wznowiono modernizację jednostki.

Pierwsze efekty cieszą mieszkańców i mundurowych. Modernizacja jednostki wpisuje się w wymagania standaryzacji budynków Policji - począwszy od kolorystyki, na terenie wokół kończąc. Finalnie komenda będzie w pełni wyposażona w elementy identyfikacji wizualnej komend i komisariatów Policji przyjętych w ramach programu standaryzacji, czyli m.in. w nowe logo oraz tablice informacyjne. 

Na realizację "Programu standaryzacji komend i komisariatów Policji" w latach 2013 - 2015 przeznaczono 1 miliard złotych. Na remont Komendy Miejskiej w Żorach przeznaczono 620 tysięcy złotych. Planuje się, że zakończenie prac modernizacyjnych nastąpi pod koniec 2014 roku. 

Więcej informacji o Programie Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji na stronie: www.mojakomenda.pl


(MSW, KMP w Żorach) 

  • www.zory.slaska.policja.gov.pl
  • www.zory.slaska.policja.gov.pl
  • www.zory.slaska.policja.gov.pl

Mapa serwisu